Line-up

Heures
Workshops*
Salle Mandela 50 rue Verte 1210 Saint-Josse-ten-Noode
Performances Dance Battle Dance Party Cortège
10.00 Master Modern'Jazz Isabelle Becquet & Gaëtan Bruno        
11.00 Contemporain Caroline Le Noane        
11.30 Hip Hop New Style Baloo & Alain Imbata        
12.30 Master Afro-Modern Ousseni Sako & Jojo Ngamou        
14.00 B-Boying/Breakdance Lilou        
14.00 Street-Jazz Girly Serena & Amanda Kadyena        
16.00 Hip Hop DanceHall Jo Kabongo & Jeny Bonsenge        
17.00 Fin Workshops          
17.10           Départ: Maison Communale de
Saint-Josse-ten-Noode
17.40           Arrivée: Place Rogier
17:45         Afro-Dance chorégraphie  
18.00       Sélections part-one    
18.30     Performances
Compagnie Zassii and Under the Black and White Cross
Compagnie Ahmed Soura
As en Danse
     
19.00       Selections part-two    
19.30    

Performances
Association MF
D.U.C Squad
Compagnie Ma'

     
20.00       Selections part-three    
20.30     Performances
Compagnie Jordi Vidal
     
21.00 Fin 1ère partie - Einde erste deel - End first part
**Enfants/*payant
Heures
Workshops*
Salle Mandela 50 rue Verte 1210 Saint-Josse-ten-Noode
Performances
Dance Battle
Dance Party
9.15 Danse créative **        
10.00 Master Ballet Yannick Pauwels        
10.00 Hip Hop** Jordan Likiyo        
11.00 Modern Oriental Jamila Lou        
11.30 Master Krump Kid Tight Eyez        
12.00 DanceHall** Louna Naso        
13.00 Master House Yugson Hawks        
13.00 Jazz**        
14.30 Fin Workshops          
15.00         Tango-oriental dance chorégraphie JAMILA LOU  
15.30       Kids Battle
Crew (min 3 pers)
Qualifications
   
16.30     Performances
Karys Dance
Compagnie Ma'
     
17.00       Qaulifications 3rd round    
17.45     Performances
Compagnie Jordi Vidal
Compagnie Dance Life
     
18.15       Qualifications 1/4 final    
18.45     Performances
Final FX
Compagnie Corp'Art
     
19.15       Qualifications 1/2 final    
19.30     Perfomances
D.U.C. Squad
Compagnie Zassii and Under the Black and White Cross
     
21.00 Fin - Einde - End
**Enfants/*payant
Partager: